Home / Blog / Dlaczego warto się szkolić ?

Dlaczego warto się szkolić ?

Zazwyczaj wygląda to tak…

success

Przez długi długi czas wygrzewasz swoje wygodne stanowisko. Jak w każdej pracy, rozkład efektywności przypomina sinusoidę, po okresie spokoju nastaje okres wzmożonego wysiłku i tak na zmianę co jakiś czas. Względnie odczuwasz komfort i spokój. Ale przychodzi moment w którym nagle przecierasz oczy ze zdumienia, gdy na Twoim biurku ląduje wypowiedzenie. Wszystko przez trudną sytuację na rynku, cięcia kosztów firmy i akurat Ty musiałeś znaleźć się na liście osób do zwolnienia. W Twojej głowie echem odbija się pytanie: dlaczego?

Może jako pracownik poza dobrze wykonywaną pracą niczego nie wniosłeś do firmy.
A może po prostu nie rozwijałeś swoich kompetencji zawodowych i nie podnosiłeś kwalifikacji a przez to stałeś się mało atrakcyjny dla pracodawcy. Nie można Ci się dziwić, według badań niecałe 50% Polaków też wyszło z założenia, że nie będą wnosić znaczących zmian w swoje kwalifikacje zawodowe.

Jak uchronić się przed takimi niespodziankami losu? ROZWIJAJ SIĘ !
Człowiek uczy się przez całe życie. Dlaczego warto inwestować w siebie?

1. Więcej możliwości zatrudnienia.
Czasy, w których funkcjonowało pojęcie “stała praca” bezpowrotnie się skończyły. Rynek pracy dynamicznie się zmienia i to, że dzisiaj pracujesz jako nauczyciel wcale nie oznacza że za 5 lat nie będziesz specjalistą do spraw marketingu. Musisz być elastyczny i przygotowany do zmian.

2. Możesz zyskać więcej.
Rozwijając dotychczasowe kwalifikacje lub nabywając nowe, zwiększasz swoje szanse na większy zarobek. W ten sposób wysyłasz sygnał pracodawcy, że jesteś w stanie sprostać trudniejszym, często nowym zadaniom. Poszerzony zakres obowiązków może równać się większym pieniądzom.

3. Rozwijasz umiejętności.
Dla pracodawcy ważne są umiejętności. Kursy szczególnie techniczne są dwuskładnikowe zdobywasz wiedzę teoretyczną ale też praktyczną. Często oprócz samego kursu, musisz odbyć praktykę lub staż dla potwierdzenia nabytych umiejętności.

4. Nie boisz się nowych wyzwań.
Nauka wiąże się z poświęceniem swojego czasu wolnego, ale też z pokonaniem bariery jaką jest lęk przed tym co nieznane. Mimo wielu wątpliwości, w końcu postanawiasz zmienić coś w swoim życiu i zapisujesz się na kurs menedżera i może właśnie to pracodawca doceni. A jeśli w pełni wykorzystasz nowo nabyte umiejętności w pracy, to być może kolejny kurs pracodawca zaproponuje Ci sam, widząc w tym dobrą inwestycję.

5. Stajesz się bezkonkurencyjny.
Nie oszukujmy się, jeśli jesteś pracownikiem wielozadaniowym, masz dużo kwalifikacji i umiejętności z których korzysta firma, masz spore szanse nie wylądować na liście osób do zwolnienia. Jeśli w firmie są cięcia etetów, do “odstrzału” w pierwszej kolejności zazwyczaj idą pracownicy z krótkim stażem pracy i bez kwalifikacji. Nawet jednak, jeśli zdarzy się taka sytuacja, że zostaniesz bez pracy. To jesteś na tyle konkurencyjnym i atrakcyjnym kandydatem na pracownika że długo nie będziesz szukał nowego zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Top