Home / Blog / Czy robisz to, do czego zostałeś stworzony?

Czy robisz to, do czego zostałeś stworzony?

Poniżej lista 10 pytań, odpowiedz sobie na nie szczerze. Być może uzyskasz informację, czy to co aktualnie robisz, czym zajmujesz się zawodowo, jest właśnie tym, co daje Ci satysfakcję i spełnienie. A co jeśli okaże się, że na większość pytań odpowiesz przecząco? Wówczas zastanów się po co to robisz i czy trwanie w tym stanie doprowadzi Cię do realizacji Twoich życiowych celów? Czy u kresu swego życia będziesz mógł powiedzieć “warto było”?

O to pytania:

rob co lubisz

  1. Czy kochasz swoją pracę – jesteś nią zainteresowany i zafascynowany, pociąga Cię?
  2. Czy chcesz być doskonały w swojej specjalności, być wśród 10% najlepszych?
  3. Czy podziwiasz najlepszych specjalistów ze swojej branży, chcesz być taki jak oni, by osiągnąć podobny sukces?
  4. Czy chcesz poszerzać wiedzę na temat swojej specjalności – czytać, brać udział w kursach, chodzić na wykłady, a ta nauka nigdy Cię nie męczy?
  5. Czy w Twojej pracy łatwo się uczysz i nie sprawia Ci większych trudności, wykonujesz ją w sposób naturalny, choć dla większości jest trudna?
  6. Czy jesteś zaangażowany w pracę, czas nie ma znaczenia, często zapominasz o jedzeniu i o piciu?
  7. Czy sukces osiągnięty w Twojej dziedzinie daje Ci olbrzymie poczucie własnej wartości i satysfakcji, jest dla Ciebie źródłem silniejszych doznań, nie możesz się doczekać, by ponownie ich doświadczyć?
  8. Czy lubisz myśleć o swojej pracy i mówić o niej nawet gdy jej nie wykonujesz, jest związana z całym Twoim życiem?
  9. Czy lubisz przebywać w towarzystwie ludzi, reprezentujących tę samą specjalność i rozmawiać przy każdej okazji na tematy zawodowe?
  10. Czy tak lubisz swoją pracę, że planujesz wykonywać ją przez całe życie i nigdy nie przejść na emeryturę?*

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, to jesteś prawdziwym szczęściarzem, choć trzeba uważać, aby Twoja praca nie zdominowała wszystkich aspektów życia. Równie jak pasja zawodowa, ważne jest też pasja do życia z rodziną i bliskimi, zachowując między tymi sferami zdrowy balans.

Jeśli odpowiedziałeś na pytania przecząco, jednak pozwoliły Ci one odpowiedzieć sobie na pytanie co tak naprawdę chciałbyś w życiu robić, zastanów się nad jeszcze jedną kwestią: co mogę zrobić, aby z mojej pasji uczynić źródło utrzymania? Jeśli oda Ci się odpowiedzieć na to pytanie, nie wahaj się, sięgnij po swoje marzenia! Wykonywanie pracy dla własnej satysfakcji a nie koniecznie po to, aby od razu na niej zbić majątek, często ostatecznie prowadzi do finansowego sukcesu. Natomiast, praca tylko po to aby zarobić, bez pasji i zaangażowania, rzadko daje finansowy sukces, a często przeciwnie, prowadzi do wypalenia zawodowego i frustracji w życiu codziennym.

Moje życzenia dla Was na dziś:

Rób to co lubisz. Kiedy zaczniesz robić to, co naprawdę lubisz już nigdy nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia.

*Na podstawie książki Briana Tracy “Plan Lotu”.

(T.L.)

Dodaj komentarz

Top