Home / Blog / Skuteczna realizacja celów.

Skuteczna realizacja celów.

„Kto człowieka kiedyś la­tać nau­czy, ten wszys­tkich ru­bieży ka­mienie prze­sunie; wszys­tkie ka­mienie gra­niczne w po­wiet­rzu mu się uniosą, a ziemię na no­wo ochrzcić on będzie mu­siał ja­ko lekką.”

~ Fryderyk Nitzsche

 

flyingPoczątek roku to czas w którym chętnie składamy sobie obietnice, tzw. postanowienia noworoczne. Czy wy również zrobiliście takie postanowienia na ten rok?

Jak wam idzie realizacja tych postanowień???

Niestety tak to już z nami w większości przypadków bywa….

Poniedziałek, trzeciego pełnego tygodnia stycznia w tym roku było to 16.01, według badań amerykańskich naukowców jest najbardziej przygnębiającym dniem roku.

Spytacie dlaczego?

Pierwszy powód to meteopatyczne warunki pogodowe, które o tej porze roku zazwyczaj nie idą w parze z entuzjazmem. Drugi to to, że ci z nas, którzy musieli zapożyczyć się lub wydać w grudniu więcej  niż powinni zaczynają także właśnie teraz odczuwać tego skutki. Zdarza się, iż w firmach styczniowe wynagrodzenie wypłaca się już w grudniu aby „dofinansować” święta, w związku z czym w styczniu dotkliwie odczuwamy brak wynagrodzenia. I w końcu po trzecie właśnie ze względu na nasze noworoczne postanowienia, które zaczynają brać w łeb.

Co zrobić w związku z tym? Odpuścić sobie? Czekać do następnego roku, bo ten zaczął się niefortunnie? Jak pielęgnować w sobie motywację i konsekwencję
w realizacji postanowień? O tym właśnie chcę wam dziś opowiedzieć.

Któż z nas nie ma marzeń?

Co czujecie myśląc o swoich marzeniach?

Jakie emocje się z tym wiążą?

Jakie jest wasze samopoczucie w tej chwili, gdy myślami jesteście przy swoich marzeniach? Z kim przeżywacie swoje marzenie? Kto wam w tym towarzyszy?

Jeśli marzeniem jest wyjazd na koniec świata, to czy jest tam ktoś z wami? Jaka jest pogoda, temperatura powietrza, wody, czy jest wietrznie czy słonecznie, pochmurnie czy żar leje się z nieba?

Jeśli marzycie o nowym domu, to z kim w nim mieszkacie, jakiego koloru są ściany, czy w kominku jest rozpalony ogień? Jaki zapach czuć w waszym domu? Jak operuje w nim światło? Jakie rośliny rosną w ogrodzie, jakich macie sąsiadów?

Jeśli marzycie o nowym samochodzie to jaką ma tapicerkę, jak pachnie, jaka w dotyku jest jego kierownica. Czy jest miękka, pokryta delikatną skórą, czy jest zimna wykonana ze szlachetnego drzewa, a może jest twarda i zimna bo samochód stał całą noc na parkingu. Jakie to uczucie gdy dociskacie do deski pedał przyspieszenia? Jak reagują na was i wasz nowy nabytek wasi znajomi, mijający was na ulicy ludzie? Co ty czujesz w tej chwili? Radość, dumę, zażenowanie???

Czy warto zrealizować te marzenia?

O tym w następnych wpisach. Zapraszam do lektury.

Top