Home / Blog / Skuteczna realizacja celów, cz. 3.

Skuteczna realizacja celów, cz. 3.

Co z tym zrobić? Jak sobie z tym poradzić? W jaki sposób mimo to zrealizować swoje cele?

 1. Pomyśl czego tak naprawdę chcesz? Wyobraź to sobie z najmniejszymi możliwymi detalami. Poczuj, że naprawdę o to właśnie Ci chodzi. Upewnij się, że to jest dokładnie to czego pragniesz, w przeciwnym razie może zbraknąć ci motywacji w dążeniu do celu.
 1. Powiedz głośno i jasno DLACZEGO tego właśnie chcesz? Do czego ma cię to doprowadzić? Jakie będą twoje korzyści jeśli osiągniesz cel?
 1. Skojarz swój cel z korzyściami jakie spłyną na ciebie w momencie, w którym już cel zrealizujesz. Odnieś go do uczuć jakie z pewnością towarzyszyły ci gdy zrealizowałeś już swoje poprzednie cele. Jakie przyjemności spotkały cię wtedy.
 1. Skojarz także swój cel, a właściwie brak jego realizacji z niedogodnościami i przykrościami jakie spotkają cię gdy nie podejmiesz działania i nie zrealizujesz celu.
 1. Zmień słowa: powinienem, mogę na chcę i muszę!
 1. Pamiętaj, wszechświat lubi prędkość! Nie ma lepszego czasu na osiągnięcie swoich celów niż tu i teraz, z tymi zasobami i potencjałem który aktualnie posiadasz. Inne, lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść, a ty chcesz osiągnąć swój cel. Zacznij natychmiast.
 1. Przygotuj się do działania. Zaplanuj drogę do realizacji celu.
 1. Jeśli twój cel wydaje ci się zbyt duży, zastanów się i podziel go na mniejsze cele składowe.
 1. Ustal z pomocą mniejszych celów swoje „kamienie milowe”, których realizacja będzie dla ciebie „paliwem”, dodatkową motywacją do realizacji celu głównego.
 1. Nagradzaj się za zrealizowanie małych celów.
 1. Pamiętaj po co, DLACZEGO chcesz osiągnąć cel.

Zanim ruszysz do działania pozwól że dam ci jeszcze kilka rad rad na drogę…

Jeśli masz wystarczające duże DLACZEGO, zawsze znajdzie się odpowiednie JAK.

Na trasie do celu prawdopodobnie będziesz musiał korygować kurs. To nic nadzwyczajnego! Pamiętaj o kamieniach milowych, swoich małych, składowych celach, one wyznaczają kierunek twojej podróży i do nich koryguj działania. Dolewaj po trasie paliwa w formie własnej motywacji. Bez paliwa daleko nie zajedziesz. Może się zdarzyć, że po drodze coś pójdzie nie tak  i upadniesz, to także nic nadzwyczajnego. Nigdy nie przegrywam, czasem wygrywam a czasem się uczę. Wyciągnij wnioski z upadku, przypomnij sobie wszystkie DLACZEGO, wstań i idź dalej.

Przypomnij sobie swoje osiągnięcia. Z czego jesteś dziś dumny? Spójrz na to, jak na obrazy pojawiające się we wstecznym lusterku samochodu, który prowadzisz. Jak do tego doszło? Przypomnij sobie swoje działania od chwili obecnej wstecz aż do momentu, w którym pomyślałeś że tego dokonasz. Co zrobiłeś? Skopiuj to. Powiel sukces na kolejne!

Nie każde marzenie trzeba zrealizować.

Niekiedy warto pozostawić sobie marzenie, do którego będziemy wciąż dążyć ale nagrodę za to działanie będziemy odsuwać w czasie. Często, sama droga do realizacji marzeń jest o wiele atrakcyjniejsza niż jego realizacja. Wchodzenie na szczyt jest ekscytujące i nadaje sens wyprawom, samo bycie na szczycie często trwa tylko chwilę a zaraz po niej musimy już znaleźć sobie kolejne wyzwanie aby poczuć znów to, co czuliśmy w trakcie wspinaczki….

Powodzenia! It’s up 2 U! Możesz wszystko!

Ps. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w osiągnięciu swoich zamierzeń, zapraszamy na nasze szkolenie: Skuteczne planowanie i wyznaczanie celów.

Top